Saturday, July 5, 2008

Juuli käes ja suvi edenebNii ongi. Suvi on käes ja ta on just selline , nagu parajasti on. Põllumehele ja aiapidajale sellie aasta kevad vaevalt meelt mööda oli. Algu ikka soe ja siis mai kuus kõvad külmad. Ja selle järel paras põud. Nii pani selline ilmastik paljud taimed kiratsema.
Minu viinamarjadele tegi külm ikka liiga , osad avanenud pungad ja noored võrsed võttis ära. Siit järeldus- KUI SINA TAHAD VIINAMARJA KASVATADA , SIIS PEAD SINA SAAMA HALLAÖÖDE VASTU. Ma panin vihmutid ka prooviks ülesse ja asi tundub töötavat. Vaja on veel peatrass ehk jämedamaks panna aga sellega on praegu aega, vaevalt et niipea öökülma tuleb.
Kevadel istutatud noored taimed on ka enamuses lehed välja saanud. Prantsusmaalt tellitud Cabernet Franc-id lähevad vist kõik kasvama. Ka need , millised olid juba külma tõttu kevadel esimesed pungad ja võrsehakatised kaotanud. Taimed ajasid uued.Vasakul on just Cabernet Franc. Ka Inglismaalt tellitud peamiselt Saksa uuemad sordid on enem vähem olemas. Parempoolsel pildil peaks üks väike Solaris olema. Tundub , et mõned siiski vist ei tärka , olid väga viletsad juured . Küll on aga kõik sordid olemas ja sealt on võimalik juba edasi arenada.
Suured Rondod praegu õitsevad , või on kohe puhkemas.
Tundub , et niru kevad on asja hilisemaks surunud.


Soojust on tänavu vähevõitu. Aga loodame , et juuli lõpp ja august on soojemad. Viinamarjale on just siis sooja väga vaja, kui marjad paisuvad ja värvi muutma hakkavad.

No comments:

 
Skype Me™!
Get Skype and call me for free.