Tuesday, August 3, 2010

Viinamarja ebajahukaste


Nakatunud Solaris.

Sel aastal on siis see väga raske viinapuude seenhaigus kohal.
Minu viinamäel oli väga tugev puhang. Paraku seoses muude toimetustega jäin hiljaks ja märganud haiguse esimesi tundemärke. Ebajahukastest on nakatunud kogu minu viljakandev Rondo, samuti väikesed Solaris, Monarch, Baron, Cabernet Franc. Suurtel taimedel hävitas haigus lehed, õied ja ka väikesed marjad. Mõnel taimel jäid suuremad marjad alles. Seen suudab marja nakatada seni, kuni sellel on õhulõhed avatud. Korjasin ära enamuse nakatunud lehti, et haigus ei leviks edasi. Jäi üle loota, et ernnakvõrsete pungadest taastuvad uued lehed. Taimi pritsisin Previcurica ja ka Bordoo seguga. Vaatamata sellele on ka praegu viinapuudel väga palju tugevalt kahjustatud lehti.
Halb on ka see, et nüüd avanevad peale ennakvõrsete pungade ka alumised pungad, mida oleks vaja järgmise aasta saagiks. Selline haiguspuhang võib tähendada ka järgmise aasta saagist ilma jäämist või ka kogu istanduse, s.o. 5-6 aasta töö lörriminekut.
Haigus ei karda sordid Bianca, kuigi see minul hästi ei taha kasvada. Veel ei ole haigust Triomphe d Àlsace, Phoenix ja Edwards nr1 taimedel.

Bianca
Phoenix

No comments:

 
Skype Me™!
Get Skype and call me for free.